Літературний вояж "Пізнавати світ розумом і серцем"

02.10.2018 11:26


28 вересня 2018 року світова педагогічна спільнота відзначатиме 100-річчя з дня народження видатного українського педагога, публіциста дитячого письменника  Василя  Олександровича Сухомлинського. З цієї нагоди  20 вересня в дошкільному навчальному закладі №8 «Казка» було проведено літературний вояж на тему: «Пізнавати світ розумом і серцем». Василь Сухомлинський у своїх роздумах про завдання педагогів зауважив: «Наша праця – формування людини, і це покладає на нас особливу відповідальність, яку ні з чим не зіставити». У дитячому садочку закладається фундамент, і його міцність залежить від майстерності вихователя, його бажання допомогти дитині вирости і стати особистістю. Тому, мета даного заходу  – розширити знання та формувати у педагогів усвідомлення з значимості проблеми, необхідності впровадження педагогічних ідей в освітньо – виховний процес.

        Під час проведення заходу  вихователь – методист Жесткова О.В., соціальний педагог Мороз Г.П. підготували відеоролик про життєвий шлях і творчість             В. Сухомлинського, використали інтерактивні ігри з вихователями, поділилися цікавою інформацією  з біографії відомого педагога.

         Кожен педагог мав змогу розкрити питання в підгрупах та індивідуально, поділитися власним досвідом у розв’язанні педагогічних ситуацій. Під час  вправи «Літературні пазли» вихователі пригадали твори для дітей педагога, активно ділилися своїми роздумами,  розгадували кросворд «Квітка моральних почуттів». Важливим фрагментом заходу була творча робота по складанню казкового оповідання – відповіді на дитячі запитання: Чому кавун смугастий? Звідки у корови молоко? Чому риби мовчать? З великим задоволенням і зацікавленістю педагоги складали колисанки за опорними словами.

Засідання пройшло в атмосфері доброзичливості, наснаги і творчості. Всі присутні мали змогу  ще раз переконатися, що такі поняття,  як милосердя, чуйність, доброта, співчуття, розуміння є дуже актуальними в будь – який час  і життєво необхідними для кожної людини.

Галерея статті: