Семінар для педагогів
«Своєчасні знання про СНІД – основа профілактики»

22.11.2018 9:46


"Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника – ти програєш.

Якщо ти знаєш тільки себе - можливо, ти виграєш.

Якщо знаєш і себе, і супротивника - перемога буде на твоєму боці".

Сунь - Цзи “Мистецтво війни

 

З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і на цей час уже забрала десятки мільйонів жителів, залишила сиротами десятки мільйонів дітей. Темпи зростання кількості ВІЛ- інфікованих вражають, адже  кожні 12 секунд у світі одна людина інфікується, а кожні 16 секунд одна людина помирає… Проблема ВІЛ/СНІДу є, на жаль, актуальною та гострою для нашого суспільства. Тому в плані роботи дошкільного закладу, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів без насилля» обов’язково заплановані заходи з профілактики  ВІЛ/СНІДу.

 Так, 14 листопада 2018 року в дошкільному навчальному закладі №8 «Казка»  соціальним педагогом Мороз Галиною Петрівною проведено семінар - практикум  на тему: «Своєчасні знання про ВІЛ/СНІД – основа профілактики», на якому були присутні як педагоги так і обслуговуючий персонал закладу.

Мета цього заходу — надати базову інформацію про ВІЛ, пояснити складні речі простою і зрозумілою мовою, сформувати у слухачів толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, адже у питаннях особистого здоров’я немає «неважливих» тем — кожна містить інформацію, яка може стати у нагоді.

У короткотривалій лекції проведено вичерпне інформування  колективу стосовно природи захворювання, можливі шляхи враження ВІЛ-інфекцією та хворобу СНІД, статистику ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в Україні, як захиститися від ВІЛ та СНІДу, міфи про передачу ВІЛ, у яких випадках ВІЛ не передається.

Система освіти – це місце перебування, навчання і роботи мільйонів дітей і дорослих. В умовах епідемії ВІЛ-інфекції діяльність системи освіти повинна бути організована таким чином, щоб гарантувати умови безпечного перебування у навчальних закладах, а також забезпечити захист прав та створити сприятливе середовище для виховання, навчання і роботи всіх дітей і співробітників, у тому числі тих, які живуть з ВІЛ або яких торкнулася епідемія ВІЛ-інфекції. Під час практичних вправ «Міфи і факти», «Проблемні ситуації», «Законодавство України»,  «Правила використання засобів індивідуального захисту», «Дуга» учасники заходу мали змогу ознайомитись із законодавством України, що регулює питання працевлаштування та навчання людей, які живуть з ВІЛ,  отримати знання про біологічну та соціальну природу захворювання, позбутися страху та упередження, подолати негативне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

Визнання ВІЛ та СНІДу питанням, що стосується системи освіти, зумовлене не лише необхідністю захисту від дискримінації та утиску працівників і дітей, які живуть з ВІЛ, але й тим, що в кожній країні система освіти відіграє істотну роль у стримуванні поширення ВІЛ-інфекції (через профілактичні програми) і пом’якшенні її наслідків (через виховання толерантності а поваги до прав людини).

Епідемія ВІЛ/СНІДу стала глобальною перевіркою на людяність, повагу до прав людини, розуміння, гуманізм, фактично тим глобальним викликом, який визначає рівень нашої цивілізації. Тому хотілося б звернутися до людей словами Б.Шоу «Тепер, коли ми навчилися літати в повітрі, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди».

Галерея статті: