Засідання круглого столу на тему: "Торгівля людьми - актуальна проблема сучасного суспільства"

08.08.2019 8:59


Згідно листа управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради від 10.07.2019 №332/01-19 «Про надання інформації», з метою відзначення 30 липня Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми в дошкільному навчальному закладі №8 «Казка»  24 липня для педагогів було проведено засідання круглого столу  на тему: «Торгівля людьми – актуальна проблема  сучасного суспільства». 

Круглий стіл  мав на меті  підвищити рівень поінформованості  та усвідомлення вихователями   закладу  гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища. Мороз Галиною Петрівною, соціальним педагогом,  було наголошено, що молоді люди, котрі не мають достатнього життєвого досвіду, часто стають об’єктом торгівлі людьми,  також під час  вправ «Ланцюжок» і «Вгадай, хто це: торговець чи жертва?»  висвітлено основні завдання профілактичної роботи, щодо попередження та запобігання негативних наслідків. Галина Петрівна детально розповіла й дала корисні поради, як не потрапити до рук торговців людьми та як діяти, якщо все ж таки ситуація  трапилась.

Цікавою   та змістовною  для  педагогів  закладу  була  презентація  «Торгівля  людьми як  небезпечне  соціальне  явище», яку підготувала вихователь – методист Жесткова О.В.  Олена Віталіївна акцентувала увагу   на тому, що  торгівля людьми може відбуватися не тільки за кордоном, але і в Україні. Жертвою торговців людьми можуть стати жінки та чоловіки, діти різного віку, соціального статусу, національності, віросповідання. Вихователям було запропоновано переглянути соціальні відеоролики «Не стань товаром на шляху до мрії», «Експлуатація дітей поруч. Ти можеш її зупинити», «Дитина -  не товар!».

Кожна доросла людина чітко розуміє, що вона наділена певними правами. Але чи знає про це дитина? Дошкільнята надзвичайно активні та неймовірно цікаві до всього, що їх оточує. Іноді ця цікавість може призвести до біди. Тому сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці дітей дошкільного віку до самостійного життя, де кількість критичних і загрозливих  ситуацій постійно зростає. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і  здоров’я.

Саме тому, 30 липня  з дітьми старшого дошкільного віку були проведені інтерактивні заняття на тему: «Навчіть дитину захищатися». Мета занять: формувати уявлення дітей про те, що з незнайомими людьми потрібно поводитися обачно, ввічливо, стримано; вчити відчувати дистанцію та межі допустимої поведінки з незнайомими людьми, звертатися у критичних ситуаціях по допомогу та захист; виховувати негативне ставлення до будь – яких форм насильства, проявів агресії, жорстокості, експлуатації.

Вихователі  Кобилінська Л.А., Спірідонова С.М.  підготували для дітей багато цікавих ігор і вправ, покликаних навчити дітей правил безпечної поведінки. Діти складали «Чарівну квітку прав дитини», збирали  «Промінчики доброти і тепла», під час гри «Казкові герої та порушення прав дитини»  спробували разом розпізнати порушників прав дитини у відомих казках,  в доступній формі педагоги  розповіли  дошкільникам про шахрайські схеми експлуатації  дитячої праці, можливі наслідки та заходи безпеки в повсякденному житті.  Під час освітньо – виховного  процесу діти ще раз закріпили знання про свої права, навчилися співвідносити свої вчинки з діями інших людей, класифікувати їх на добрі і погані, висловлювати власне критичне ставлення до поведінки або дій інших.

Галерея статті: