Звіт

Звіт щодо проведення формувального етапу дослідно - експериментальної роботи за 2014 - 2015 н.р.


29.03.2016 9:34


Звіт

щодо проведення формувального етапу

дослідно – експериментальної роботи на тему

«Дидактико – методична система розвитку дитячої творчості

у межах навчально – виховного процесу дошкільного та

загальноосвітнього навчального закладу»

 в дошкільному навчальному закладі №8 «Казка»

 м. Южноукраїнська

за 2014 – 2015н.р.

 

         Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки молоді і спорту від 27.07.2012р 843 «Про проведення зі створення дидактико-методичної системи розвитку дитячої творчості у межах навчально-виховного процесу дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу» було затверджено програму  дослідно – експериментальної роботи та визначено заклади освіти на базі яких проводиться дослідно-експериментальна робота на тему: «Дидактико-методична система розвитку дитячої творчості у межах навчально-виховного процесу дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу» на 2012 – 2017 роки. Згідно річного плану на 2013-2014 навчальний рік педагогічний колектив дошкільного навчального закладу № 8 «Казка» продовжував роботу над  проблемним питанням «Формування свідомої особистості та розвиток творчого потенціалу дітей дошкільного віку».  

У 2014 навчальному році в закладі розпочали роботу гуртки. Гурток з навчання іноземної (англійської) мови розвиває у дітей комунікативні здібності, бажання використовувати англійську мову як засіб спілкування. Заняття в  хореографічному гуртку «FLAVERS» сприяють музично-естетичному розвитку та руховій активності дітей. З метою популяризації вокально-хореографічного мистецтва серед дітей, всебічного сприяння творчого зростання, розкриття таланту обдарованих дітей, виховання підростаючого покоління на засадах загальнолюдських цінностей і національної культури в співпраці керівника хореографії Бершадської О.А., соціального педагога Мороз Г.П та музичних керівників Воротнюк Т.С., Поживітько Л.О., Андрєєвої Н.Б., проведено дитячий вокально-хореографічний конкурс «Крок до зірок у «Казці». Традиційно у  квітні  кожного року проходить міський конкурс «Свято талантів». Наші вихованці  презентували журі та глядачам яскраві номери у різних жанрах: словесному, вокальному, танцювальному.

В лютому 2014 року прийняли участь у  міжнародному конкурсі для дошкільників «Стежинки до успіху» у номінації «По сказочным тропинкам». Оформлений відеоролик по інсценуванню народної казки «Кот, петух и лиса» (час показу 10 хвилин)  із заявкою переданий в МОІППО. Учасники – вихователі – методисти Разумова О.І, Жесткова О.В., вихователь Леоненко В.А., музичний керівник Демчук Л.Д., діти середньої групи.

Прийняли участь в регіональному конкурсі «За здоровий спосіб життя» презентувавши інформаційно – пізнавальну ширму, яка зайняла почесне ІІ місце серед дошкільних і  загальноосвітніх закладів міста Южноукраїнська і Первомайська. Учасники – вихователі – методисти Разумова О.І, Жесткова О.В., діти старшої  групи №15.

 Вихователь Водовозова Галина Вікторівна взяла участь у Першому обласному заочному конкурсі «Від творчого вчителя – до обдарованого учня». Її навчально – виховний проект «Правова освіта дошкільника – основа формування життєвої компетентності особистості дошкільника» зайняв 2 місце.

У березні 2014 року вихованець старшої (експериментальної) групи Олексієнко Іларіон здобув перемогу у першому міському турнірі «П’ятнашки» і посів перше почесне місце  (настільна гра) серед дітей дошкільних закладів і учнів початкової школи міста Южноукраїнська.

З вересня місяця нового 2014 – 2015 навчального року  соціальний педагог Мороз Г.П. розпочала роботу над проектом  «Календарна мозаїка» , метою якого є створення умов для реалізації пізнавальної й соціальної активності дітей, знайомство дошкільників з високою культурою міжнаціонального спілкування, формування у дітей позитивних емоцій, відчуття прекрасного під час ознайомлення із святами, традиціями та звичаями різних народів.

  У жовтні вихователь Мацкуляк О.О. провела  для педагогів консультацію-практикум «Нетрадиційні техніки малювання, як засіб розвитку творчості  дошкільників

Вихователь-методист Жесткова О.В. підготувала і провела семінар-практикум на тему: «Подорож в країну обдарованих». На заході була присутня методист управління освіти Малахова Т.М., яка відмітила високий рівень підготовки і проведення семінару.  Вихователі мали змогу пройти випробування в Храмі Логіки, в Лісі Чомучок, в Долині творчості, здолати Гори здібностей, відбудувати Замок Фантазії і Рівнину Спілкування. Це стимулювало педагогів до пошуку способів розвитку творчих здібностей.

В рамках соціального проекту «Календарна мозаїка», започаткованого соціальним педагогом Мороз Г.П. до Всесвітнього Дня дівчаток (10 жовтня) проведена музична розвага «Маленькі модниці», учасниками якої були дівчатка старших груп. Хлопчики старших груп проявили свої творчі здібності і таланти,  прийнявши активну участь в  музично - розважальній програмі «Маленькі розумники» до Всесвітнього Дня хлопчиків (27 жовтня).

31 жовтня інтелектуально-розважальна гра «Великі помічники маленьких розумників» зібрала в музичній залі дітей груп №12, 4,7 та їх батьків. З ініціативи Галини Петрівни традиційно в закладі  проходять виставки на різну тематику за активної участі педагогів, дітей, батьків – це фото виставка до Дня усмішки,  виставка малюнків «Моя мальовнича Україна», виставка робіт виготовлених власноруч дітьми з батьками «Від краси до творчості», виставка поробок до Дня серця.

Вихователем старшої групи №12 Дудар Ольгою Борисівною проведено цікаве інтегроване заняття «Осіннє диво – листопад» з елементами художньої праці. Працюючи з кольоровим папером, діти мали змогу задовольнити потребу щодо створення нових оригінальних форм листя..

Перегляд інтегрованого заняття «Пухнасті звірята» з елементами художньої праці проведене  вихователем   старшої групи №6 Пискун О.В. сприяли вільному виявленню ініціативи, творчого пошуку,  уяви, фантазії, естетичного смаку дітей.

Вихователь старшої (експериментальної) групи №9 Фоменко В.Л. на занятті «Ми маленькі українці» формувала знання дітей про Україну як велику суверенну державу; знайомила з вишивкою як одним із видів українського декоративно-прикладного мистецтва, орнаментами вишиванок, елементами українського національного одягу; навчала бачити спільне і відмінне в одязі хлопчиків і дівчаток; формувала шанобливе ставлення до традицій українського народу, зокрема до національного вбрання. Діти вправлялися в оздобленні одягу готовими елементами української вишивки. Цікаві вироби – оригінальні каблучки створили діти із полімерної глини.

15 січня 2015 року в ДНЗ №8 «Казка» пройшли заняття для вихователів курсів МОІППО. На заході були присутні методист лабораторії дошкільної і початкової освіти МОІППО Вареник Т.І.,  методист методичного кабінету управління освіти Малахова Т.М., завідувач дошкільного навчального закладу № 8 «Казка» Припутень Н.А вихователі-методисти дошкільного навчального закладу № 8 «Казка» Разумова О.І., Жесткова О.В. і вихователі дошкільних навчальних закладів міста. Вихователем старшої  (контрольної) групи №12  Дудар О.Б. проведено цікаве інтегроване заняття на тему : «Повітря чарівне навколо нас»  з елементами пошуково-дослідницької діяльності. Показ вихователем малювання кольоровими бульбашками сприяв виявленню ініціативи, творчого пошуку, формуванню у  дітей пізнавальних інтересів та самостійності.

 16 грудня 2014 року у дошкільному навчальному закладі № 8 «Казка» було проведено перше засідання авторської творчої майстерні «Пошук» на тему: «Стратегічний та тактичний підхід до сучасного планування педагогічної діяльності вихователя. Методичний конструктор за Програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина»». У засіданні прийняли участь методист методичного кабінету управління освіти Малахова Т.М., вихователі-методисти Разумова О.І., Жесткова О.В., керівник методичного об’єднання вихователь Винушева Х.О. і вихователі  дошкільних навчальних закладів міста.  Педагоги поповнили свої теоретичні знання та практичні навички з оформлення картотеки «Методичного конструктора».

10 грудня 2014 року в дошкільному навчальному закладі №8 «Казка» відбувся міський семінар - практикум для вихователів - методистів на тему: «Сучасний підхід до організації методичної роботи». Захід підготовлений методичною службою ДНЗ №8. Найбільше захоплення в учасників семінару викликав дитячий концерт патріотичного спрямування «Ми – діти твої Україно!».

В січні 2015 року вихователь - методист Жесткова О.В. та вихователі експериментальної та контрольної групи Винушева Х.О., Дудар О.Б. взяли участь в засіданні обласної творчої групи педагогів в м. Миколаєві в ДНЗ № 52.

У березні 2015 року вихованка старшої (експериментальної) групи Чермянінова Юлія посіла ІІ місце у міському турнірі «П'ятнашки» (настільна гра) серед дошкільних закладів і учнів початкової школи міста Южноукраїнська.

Другого квітня 2015 року  вихователь- методист Разумова О.І. та  вихователі експериментальної та контрольної групи Винушева Х.О., Кобилінська Л.А. взяли участь в засіданні обласної творчої групи педагогів в м. Баштанка ДНЗ №4 «Дюймовочка», на якому учасники обговорювали систему роботи з розвитку дитячої творчості в межах  навчально – виховного процесу ДНЗ.

На формувальному етапі в квітні 2015 року педагогами експериментальної групи №9 Винушевою Х.О., Фоменко В.Л. підготовлено та проведено   інтегроване  заняття логіко –математичного спрямування з використанням елементів методики Х.Кюїзенера  на тему: «Подорож морем у володіння Золотої рибки».

Вихователями – методистами Разумовою О.І., Жестковою О.В.   зроблено відео зйомку заняття та оформлено напрацьовані матеріали в  журналі «Розвиток творчих здібностей старших дошкільників на заняттях логіко-математичного  спрямування». Ці звітні матеріали надані методисту лабораторії методики дошкільної та початкової освіти МОІППО Вареник Тетяні Іванівні.

         В квітні 2015 року вихователі – методисти були учасниками ІV – го Всеукраїнського конкурсу «Творчий учитель – обдарований учень» у номінації «організація навчально – виховного процесу» (проект патріотичного спрямування), про що засвідчують отримані  сертифікати інституту обдарованої дитини НАПН України.       

         Взяли участь у щорічному конкурсному сезоні «Конкурсна осінь – 2015», організованому інтернет – порталом  рейтингу  освітніх закладів України в таких номінаціях: "Краще оздоблення актової зали ДНЗ" – 2015,  "Кращий кабінет методиста ДНЗ" – 2015,  "Осінні  барви  нашого  ДНЗ" – 2015.

        У травні 2015 року  оформили і відправили  до МОІППО книгу (інтегровані заняття) на тему: «Розвиток творчих здібностей старших дошкільників на заняттях логіко – математичного спрямування»

        Влітку 2015 року  взяли участь у Всеукраїнському  он-лайн фестивалі-огляді матеріалів з досвіду роботи вихователів за темою «Україна – рідний край», де здобули 5 місце

         В жовтні вихователі-методисти, практичні психологи та вихователі відвідали уроки в перших класах ЮЗШ №4, а також прийняли участь в психолого-педагогічному семінарі на тему: «Спільна робота  ДНЗ та школи в умовах сучасної оновленої освіти». В листопаді  вихователі-методисти та вихователі відвідали уроки в перших класах ЮЗШ №3 та прийняли участь в педагогічній раді на тему: «Фактори впливу на розвиток працездатності першокласників у перші дні навчання». В березні під час засідання круглого столу на тему: «Проблема адаптації майбутніх першокласників»  педагоги обговорили питання підвищення рівня готовності дітей шестирічного віку до навчання в школі.

         18 листопада  2015 року  вихователь – методист Разумова О.І. взяла участь в засіданні творчої групи «Науково – методичні засади побудови навчально – виховного процесу в ЗОШ як цілісного творчого».

           В грудні 2015 року завідувачем Припутень Н.А., вихователями – методистами Разумовою О.І. і Жестковою О.В. підготовлена і направлена в МОІППО наукова стаття на основі практичного матеріалу на тему: « Формування інтелектуальної культури дошкільника на заняттях логіко – математичного спрямування».

           Згідно з річним планом навчально-виховної роботи на 2014-2015 навчальний рік у старших групах №№ 9,12  у термін з 16.04.2015 р. по 30.05.2015 р. проводилось діагностування загальної шкільної зрілості дітей та діагностування готовності до шкільного навчання в галузі пізнавальної діяльності.

 

 

 

 

            Завідувач ДНЗ№8 «Казка»                                              Припутень Н.А.

 

 

 

Галерея статті: