Нейрогімнастичні  вправи для дітей з особливими освітніми потребами

24.06.2022 12:24


Нейрогімнастичні  вправи можна використовувати для зняття втоми та підвищення працездатності дитини, адже вони сприймаються дітьми як цікаві ігри.
Ось декілька таких вправ:

  «Дзеркальне малювання»
На стіл кладемо чистий лист паперу. Дитина бере в обидві руки по олівцю або фломастеру та починає малювати симетричні малюнки обома руками одночасно. Можна розпочати з простого: лінії, геометричні фігури. З часом завдання можна ускладнювати.

  «Кільце»
Дитині пропонуємо  послідовно та якомога швидше перебирати пальці рук, поєднуючи по черзі в кільце з великим пальцем вказівний, середній, підмізинний та мізинець. Виконувати в прямому та зворотному порядку спочатку кожною рукою окремо, а потім разом.

  «Частокіл»
Руки підняти догори, пальці випрямити. Схрестити вказівний та середній пальці, в потім – підмізинний та мізинець. Ритмічно змінювати схрещення пальців.

  «Перехресні кроки»
Спочатку дитина повільно крокує на місці, високо піднімаючи коліно та торкаючись (або наближаючи) до нього ліктем тієї ж руки. Потім виконується крокування, при якому коліна тягнеться лікоть протилежної руки.

 Присвячуючи таким вправам 5-10 хвилин щодня, можна легким та цікавим способом для дитини з особливим освітніми потребами сприяти покращенню моторики, стимулювати розвиток уваги та пам’яті.

Підготувала Юлія Ватан, фахівець (консультант) практичний психолог