Тиждень сім`ї 2019

01.10.2019 15:49


«Діти – живі квіти землі» – так поетично виразив глибоку думку А.М. Горький. А вирощують ці квіти насамперед у родині: батьки самою природою призначені і суспільством уповноважені бути першими вихователями своїх дітей.

Разом з сім’єю у витоків виховання особистості стоїть дитячий садок. Саме дитячий садок і сім’я допомагають дітям набратися сил і розуму, освоїти основи людської культури, підготуватися до самостійного життя і праці. Але дуже часто їм не вистачає взаєморозуміння.

Тому, з метою узгодження й об’єднання  виховного впливу на дитину з боку садочка та батьків, встановлення контакту з сім’ями вихованців, шляхом залучення батьків до повсякденного життя дитини в дошкільному закладі педагогічним колективом Дошкільного навчального закладу №8 «Казка» було організовано Тиждень сім’ї.

В рамках Тижня сім’ї було організовано і проведено ряд цікавих заходів з батьками, зокрема: День відкритих дверей, День вареника, День спортивних ігор з батьками, квест «В гостях у Казки», Осінній ярмарок.

Під час відкритих дверей батьки мали змогу відвідати різноманітні заходи, що були заплановані для дошкільників: режимні моменти, заняття з різних розділів програми, музичні заняття, заняття з фізкультури, розваги.

У вівторок діти старших груп знайомилися з традиціями українського народу. Батьки вихованців залюбки вчили дітей ліпити вареники, розповідали дітям про цю українську страву, традиції, пов’язані з нею, її смачні особливості. На завершення, разом ласували приготованим.  

Вихованці середніх груп разом зі своїми батьками брали участь у спортивному житті дошкільного навчального закладу. Інструктори з фізкультури підготували цікаві спортивні розваги, під час яких батьки були активними учасниками освітньо-виховного процесу, виконуючи фізичні вправи та, разом з дітьми, граючи в ігри. Діти і дорослі отримали чимало задоволення, радості, гарного настрою, здоров’я та бадьорості.

Змістовно та результативно, в рамках тематичного тижня, була організована робота спеціалістів закладу. Соціальний педагог Мороз Г.П. підготувала та провела цікавий, захоплюючий, а головне, пізнавальний квест для новоприбулих батьків «В гостях у Казки», під час якого, виконуючи різноманітні завдання, батьки мали змогу познайомитися із спеціалістами закладу та специфікою їхньої роботи, із організацією освітньо-виховного процесу в ДНЗ, організацією харчування дітей та особливостями повсякденного життя дитини в дошкільному закладі.

Фіналом тижня  став осінній ярмарок. Для дітей старших та середніх груп музичні керівники закладу підготували та провели розвагу «Осінь красуня до малят прийшла – кошик подарунків принесла». А на подвір’ї дошкільного закладу, вже традиційно, відбулася виносна торгівля. 
Кожна група садочка презентувала товари на продаж. Тож мами, бабусі та працівники закладу виготовили різноманітні солодощі, якими із задоволенням смакували дітлахи. А посмакувати було чим – від такої кількості смаколиків дух захоплювало: були тут і здобні кекси, і апетитні тістечка, і пузаті булочки, і вишукані тортики. Заманливо рябіли яскраві, соковиті фрукти – груші, яблука, сливи, виноград. Одним словом смакота!
Окрім їстівних товарів на прилавках красувалися вироби ручної роботи, а також яскраві, сучасні, креативні фоторамки. Частину коштів від продажу товарів батьки вихованців передали дошкільному закладу для оформлення передплати періодичних видань.  

Можна зробити висновок, що подібні заходи потрібно проводити частіше, адже дитячий садок і сім’я кожного вихованця – це одна велика родина. Тісна та плідна співпраця з родиною – запорука успіху у вихованні дітей-дошкільнят.

Галерея статті: